خانه » تحقیق مقاله و انشا » میان محیط زیست و سلامتی ما چه ارتباطی هست
میان محیط زیست و سلامتی ما چه ارتباطی هست

میان محیط زیست و سلامتی ما چه ارتباطی هست

میان محیط زیست و سلامتی ما چه ارتباطی هست

رابطه میان محیط زیست و سلامتی

به طور کلی طبیعت و محیط زیست (آب و هوا- درختان و گیاهان، غذاها و میوه ها ) نقش پررنگی در زندگی بشر دارند. سلامت محیط زیست تأثیر منفی بر شیوه رفتار آدمیان می گذارد و اثرات مخربی بر اخلاق فردی و جمعی جامعه بشری دارد.

ساکنان مناطق معتدل کره زمین دارای ویژگی های خاص هستند که در مقایسه با جوامع ساکن در مناطق گرمسیر و سردسیر، از تفاوت های بسیاری برخوردارند. محیط زیست علاوه بر تأثیر در شرایط جسمانی مانند قد و قامت و چگونگی اندام ظاهری، بر فکر و اندیشه و اعمال و رفتار انسان نیز نقش بسزایی دارد.

زمانی که افراد در معرض آلودگی های مختلف اعم از شنیداری، دیداری و یا آلودگی هوا قرار گیرند تأثیرات منفی ناخوشایند روانی بسیاری بر آن ها مستولی می شود.

براساس آخرین بررسی های صورت گرفته هنگامی که فرد در یک محیط زیست سالم و بدون آلودگی قرار گیرد میزان عشق، محبت و قدردانی شخص نسبت به اطرافیانش افزایش پیدا می کند و براین اساس و بررسی های صورت گرفته حضور در یک محیط زیست سالم تأثیر مستقیم بر روح و روان انسان دارد.

محیط زیست پاکیزه منجر به داشتن جسم سالم در افراد می شود به عنوان مثال هنگامی که افراد در معرض بیماری یا یک اختلال ساده مانند سرماخوردگی قرار می گیرند از نظر روانی نیز دچار کم حوصلگی و یا حتی در مواردی افسردگی می شوند و یا نقطه مقابل این مسأله اگر انسان دچار حالت های افسردگی و اضطراب شود از نظر جسمانی نیز دچار مشکل می شود و همه این مسائل نشان دهنده تأثیر متقابل حالت های روانی و حالت های جسمانی بر یکدیگر است.

در صورتی که فرد در یک محیط زیست سالم پرورش یابد حالت های روانی و جسمانی خوب و قابل ستایشی دارد.

میان محیط زیست و سلامتی ما چه ارتباطی هست
5.00/55
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل فَرَجَهُم